ایمن ترین شرکت هواپیمایی جهان

موسسه‌ی اروپایی JACDEC معتبرترین موسسه‌ای است که میزان امنیت شرکت‌های هواپیمایی در سراسر دنیا را بررسی و منتشر می‌کند. این موسسه با استفاده از اطلاعات و آمار سوانح و حوادث هوایی و سایر منابع موثق و اسناد رسمیِ موسسه‌های بین‌المللی، هر ساله فهرستی شامل 60 تا از امن‌ترین شرکت‌های هواپیمایی جهان را منتشر می‌کند. 20 تا از امن‌ترین شرکت‌های هواپیمایی جهان را در سال 2016 معرفی می‌کنیم که درواقع 20 ایرلاین اول از فهرست 60تایی JACDEC در سال 2016 است.

رتبه‌ی اول: هواپیمایی Cathay Pacific


دفتر مرکزی این شرکت هواپیمایی در فرودگاه بین‌المللی هنگ‌کنگ قرار دارد. عملیات هواپیمایی این ایرلاین شامل خدمات مسافری و باری می‌شودو به 200 مقصد در 52 کشور در سراسر جهان پروازهای روزانه و هفتگی دارد. ناوگان Cathay Pacific از هواپیماهای پهن‌پیکر A330، A340 ایرباس، ایرباس A350، بوئینگ 747 و بوئینگ 777 تشکیل شده است. این ایرلاین در سال 2010، نزدیک به 27 میلیون مسافر و بیش از 1٫8 میلیون تن کالای پستی را جابه‌جا کرده است. آخرین سانحه‌ی منجر به مرگ این هواپیمایی مربوط به 15 ژوئن 1972 میلادی است که حاصل بمب‌گذاری در پرواز شماره‌ی 700Z بانکوک ـ هنگ‌کنگ در هواپیمای Convair880 در ارتفاع 29000 پایی بوده است و منجر به فوت تمام 81 سرنشین آن شد.
 

رتبه‌ی دوم:  هواپیمایی Emirates


هواپیمایی امارات بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی در خاورمیانه است و فرودگاه بین‌المللی دبی قطب این شرکت هواپیمایی به‌شمار می‌آید. امارات پروازهای منظم روزانه‌ای را از دبی به مقاصدی در خاورمیانه، خاور دور، اروپا، آفریقا، شبه‌قاره‌ی هند، جنوب شرق آسیا و آمریکای شمالی انجام می‌دهد. این شرکت نزدیک به 200 هواپیمای نو و 18هزار خدمه‌ی پرواز دارد و در هفته بیش از 3٫400 پرواز به 133 شهر در 74 کشور جهان انجام می‌دهد. هواپیمایی امارات تا امروز هیچ سانحه‌ی جرحی و فوتی نداشته است و تنها در دو حادثه‌ی جزئی بدنه‌ی هواپیمای آن صدمه دیده است.

رتبه‌ی سوم: هواپیمایی EVA Air

 
دفتر مرکزی این شرکت هواپیمایی در فرودگاه بین‌المللی تائویوانِ تایاون قرارد ارد. ناوگان این شرکت با 69 هواپیما به بیش از 40 مقصد بین‌المللی در 73 فرودگاه در آسیا، استرالیا، اروپا و شمال امریکا پرواز دارد. این شرکت که در سال 1989 میلادی تاسیس شده است، تا امروز هیچ سانحه‌ای در تاریخ پروازی خود نداشته است.

رتبه‌ی چهارم: هواپیمایی Qatar Airways


قطر ایرویز همان‌طور که از نامش پیداست متعلق به کشور قطر است و در سال 1993 راه‌اندازی شده است. دفتر مرکزی این شرکت در شهر دوحه‌ قرار داردو فرودگاه بین‌المللی دوحه، قطب این شرکت هواپیمایی محسوب می‌شود. ناوگان این شرکت 130فروند هواپیمای جت مسافربری دارد و بیش از 30هزار نفر برای آن کار می‌کنند. قطر ایرویز روزانه به 133 مقصد در آفریقا، آسیای میانه، اروپا، خاور دور، آسیای جنوبی، خاورمیانه، آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی و اقیانوسیه پرواز مستقیم دارد. در سال‌های 2006 و 2007 دو هواپیمای این شرکت دچار حوادثی شدند ولی هیچ آسیب جانی به مسافران آن نرسید

رتبه‌ی پنجم: هواپیمایی Hainan Airlines

 

هاینان ایرلاینز که از نظر اندازه‌ی ناوگان، چهارمین شرکت هواپیمایی چین است در سال 1989 تاسیس شده است. دفتر مرکزی این شرکت در شهر هاینان در جمهوری خلق چین قرار دارد و قطب‌های این شرکت هواپیمایی دو فرودگاه بین‌المللی پکن و فرودگاه بین‌المللی هایکو میلان هستند. هواپیمایی هاینانز در ناوگان خود 129 فروند جت مسافربری دارد و روزانه به 90 مقصد در قاره آمریکا، اروپا، آسیا و آفریقا پروازهای مستقیم دارد. هواپیماهای این شرکت به طور میانگین 5٫7 سال عمر دارند. 

رتبه‌ی ششم: هواپیمایی KLM

ششمین هواپیماییِ امنِ جهان، کی ال ام (KLM) است که نام آن کوتاه‌شده‌ی Koniklijke Luchtvaart Maatschapij است. این شرکت بخشی از شرکت هواپیمایی ایرفرانسـکی ال ام است. KLM در گذشته هواپیمایی ملی هلند به شمار می‌رفت و بعدها در ایرفرانس ادغام و به ایرفرانس ـ کی‌ال‌ام معروف شد. این شرکت فرانسوی ـ هلندی که تحت قوانین کشور فرانسه فعالیت می‌کند و پایگاه اصلی آن در نزدیکی فرودگاه شارل دوگل پاریس قرار دارد. KLM از نظر حجم مسافر، میزان درآمد سالیانه و مسافت طی شده، بزرگ‌ترین هواپیمایی اروپاست. این شرکت با ناوگانی شامل 115 هواپیما به 138 مقصد جهان پرواز دارد و سالانه بیش از 6 میلیون مسافر را در سراسر جهان جابه‌جا می‌کند. 

رتبه‌ی هفتم: هواپیمایی Air New Zealand

هواپیمایی نیوزلند در سال 1940 تاسیس شد ولی فعالیت خود را از سال 1965 میلادی آغاز کرد. دفتر مرکزی این هواپیمایی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی اوکلند قرار دارد و فرودگاه‌های اوکلند، فرودگاه بین‌المللی ولینگتون و فرودگاه بین‌المللی کرایست‌چرچ فطب‌های این شرکت هواپیمایی هستند. این شرکت 11هزار نفر نیرو دارد و ناوگان آن با 108 هواپیما شامل ایرباس A320 و A321، بوئینگ 737، 747، 767، 777 و 787، به 55 مقصد در سراسر جهان پرواز می‌کنند.

رتبه‌ی هشتم: هواپیمایی Etihad Airways 

 

 

شرکت هواپیمایی اتحاد که متعلق به کشور امارات است، چهارمین هواپیمایی خاورمیانه است. اتحاد در سال 2003 راه‌اندازی شد و فرودگاه بین‌المللی ابوظبی قطب این شرکت هواپیمایی است. ناوگان این شرکت شامب 92 فروند هواپیماست و به 96 مقصد در سراسر جهان پرواز دارد. هواپیمایی اتحاد سالانه بیش از 10 میلیون مسافر را در جهان جابه‌جا می‌کند.

رتبه‌ی نهم: هواپیمایی Japan Airlines

دفتر مرکزی ژاپن ایرلاین که به اختصار JAL نامیده می‌شود، در شهر توکیو ژاپن قرار دارد. فرودگاه بین‌المللی ناریتا و فرودگاه هانه‌دا در شهر توکیو و فرودگاه بین‌المللی اوزاکا و فرودگاه بین‌المللی کانزا در شهر اوزاکا، قطب‌های این شرکت هواپیمایی هستند. هواپیمایی ژاپن در مجوع 279 فروند هواپیما دارد و در سال بیش از 52میلیون مسافر و بیشتر از 1میلیون تن کالا را جابه‌جا می‌کند.

رتبه‌ی دهم: هواپیمایی TAP Portugal

 

شرکت هواپیمایی تاپ که بزرگ‌ترین هواپیمایی پرتغال است، در سال 1945 تاسیس شد. هواپیمایی تاپ پرتغال بیش از 77 هواپیمای مسافربری و باربری دارد و فرودگاه لیسبون قطب این شرکت هواپیمایی است.

این شرکت با ناوگانی شامل 77 فروند هواپیما به بیش از 88 مقصد مختلف در آفریقا و اروپا و آمریکا پروازهای مسافری و باری دارد. مهمان‌داران این شرکت از آموزش‌دیده‌ترین مهمان‌داران شرکت‌های هواپیمایی هستند و چون از ملیت‌های مختلف انتخاب شده‌اند، می‌توانند به زبان‌های مختلف صحبت کنند.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.